Sport a duševní zdraví

Pravidelné cvičení je lékem na téměř všechny neduhy nejen těla, ale i duše. V posledních letech je opravdu alarmující, kolik lidí užívá antidepresiva. Převažují mezi nimi ženy a lidé z měst. Každodenní sport je jedním z hlavních kritérií úspěšné léčby a především pak předcházení vzniku a návratu psychických chorob.

Jak souvisí pohyb s psychikou?

Tento článek bude pro změnu pro ty z vás, které jsou spíš zaměřené alternativně a hledají původ a také možnosti léčby depresí a jiných duševních chorob jinde než v chemii.

Hubnutí a stres

Stres a celkově psychická nepohoda nás může brzdit úplně ve všem. Vyplavené stresové hormony způsobí opak, než chceme ? zmobilizují v těle energetické rezervy, ale ne z tuků bohužel. Pokud pak nenastane výdej energie, tedy solidní tělesný pohyb, tak nespotřebovaná energie se ukládá ve formě tuku.

Sport jako prevence psychických problémů

Stres a celkově psychická nepohoda nás může brzdit úplně ve všem. Pokud se snažíme o hubnutí, může nám ho spolehlivě hatit. Ale může to být i daleko horší. Pravidelný, dlouhodobý a neuvolňovaný stres spolu s kostlivci ve vlastních skříních v podobě dlouhodobě neřešených problémů a nenaplňováním vlastních životních snů může vést až k propuknutí psychických onemocnění. Pravidelné cvičení je jednou z nejdůležitějších a nejúčinnějších metod, jak depresím a úzkostem předcházet ale i jak je řešit!