Jak na povislou kůži na břiše, tricepsu, vnitřních stehnech a povislá prsa?

     Na vytahanou kůži jako takovou je samotné cvičení krátké, ale zároveň je nezbytné, aby se vzhled zlepšoval. Je ale potřeba přidat ještě další podpůrné procedury. Zpevnění svalové partie pod vytahanou kůží pomůže kůži natáhnout zpět proti gravitaci. Hodně to platí u povislých ňader, kde svalová hmota prsních svalů jednak natáhne prsa samotná trochu nahoru, ale také vyplní prostor pod kůží a tím se kůže trochu vypne. Dekolt i vypadá lépe, když není kostnatý. Podobně to platí i u tricepsu, břicha nebo vnitřní strany stehen.

       Zbytek práce, která Vám výrazně pomůže stav povolené kůže zlepšit, jsou každodenní činnosti jednak v péči o pokožku zvenčí a potom vhodná strava pro tento účel.

       Jídlo je třeba posunout do zdravější roviny a pro pevnost pokožky (a také kloubů, vazů a šlach, cév a srdce) je potřeba jíst spoustu vlákniny (ovoce, zelenina, celozrnné výrobky, byliny), přidat výrazně zdravé tuky (avokádo, ryby, domácí vejce, ořechy a semínka, rostlinné oleje panenské) a také nezbytný kolagen (kližka, sulc, želatina, doplňky výživy s kolagenem) a pozor, podpoříte jeho vstřebávání zvýšením přísunu vitaminu C (ovoce a zelenina, doplněk stravy). Vyřaďte z jídelníčku kávu, cukr, bílé pečivo, nadbytek soli a jiné nezdravé složky.

       Pokud upravíte stravu a zařadíte pravidelné cvičení, pak Vám doplňková péče o pokožku pomůže udělat největší kus práce. Je ale potřeba disciplína – tedy každodenní péče! A sem patří pravidelné prokrvování povislých a celulitidních partií, metody střídejte. Používejte zahřívací krémy (se skořicí, chilli – kapsaicinem), krémy s účinnými složkami na podkožní vazivo (kaštan, rašelina, minerály z mrtvého moře, rozmarýn, káva,..), prokrvujte pokožku mechanicky – při každé sprše masáž hrubou rukavicí, peeling, sprchování střídavě teplou a studenou vodou. Zařaďte sérii lymfatických masáží, zábalů na detoxikaci lymfatických cest, peelingové masáže a podobně. Dopřejte si  vodní procedury, saunu, vířivku. Nebo si prostě večer u televize 20 minut oštípávejte problémovou partii. Na cvičení používejte funkční prádlo s kompresí a mikromasáží.

       Kombinace těchto přístupů, pokud budete disciplinovaná, Vám přinese viditelné zlepšení i bez zásahu plastického chirurga.