Funkční zóny na pražských pobočkách

Novinka v Contours Fitness Clubech Praha

Funkční zóna je primárně určena k funkčnímu cvičení, které je velmi populární, oblíbené a proto jsme je také s radostí zařadili k efektivnímu kruhovému tréninku.

V čem spočívá princip funkčního cvičení?

Principem funkčních cviků je sestava cviků které připravují tělo na pohyb v běžném životě. Nehýbeme se izolovaně, ale vykonáváme funkční pohyby. Izolované cviky nebo stroje se zde nevyužívají.

Hlavním cílem je zaměření na rovnováhu, stabilitu, mobilitu a sílu. Vše vychází z přirozeného pohybu a ten je tělu vlastní. Jedním z pozitiv tohoto tréninku je jeho variabilita. Funkční trénink lze přizpůsobit klientele a její úrovni. Tento trénink lze cvičit s váhou vlastního těla a zaměřit se na provedení cviků a jejich kvalitu až po zařazení externí zátěže, jako jsou kettlebelly, hungarian bagy, činky, gumy, balóny a další pomůcky. TRX bezpochyby také patří do funkčního cvičení.

V Contours Praha jsme pro vás vybudovali startovací funkční zóny, ve kterých členky mohou nové cviky vyzkoušet pod vedením našich trenérek, nebo se inspirovat naší databází. Vytvořili jsme sadu základních cviků, které najdete na našich pobočkách a postupně také na našich FB stránkách a YT.

Jak moc je funkční cvičení efektivní?

Funkční trénink patří mezi jeden z nejefektivnějších. Dokážeme ho sestavit na míru, díky předem stanovenému cíli s naší trenérkou. Benefity toho cvičení jsou od mobility, prevence zranění až po chronická onemocnění, a nebo zvýšení síly a vytrvalosti.

Vhodný doplněk k efektivnímu kruhovému tréninku Contours

Během funkčního tréninku dochází ke zvýšení svalové hmoty a snížení tukové. Tyto cviky doporučujeme zařadit do známého Contours kruháče a tím dosáhneme větší efektivity. V relativně krátkém čase zapojíme více svalových skupin najednou.

Vyzkoušet cvičení v Contours můžete také v rámci Týdnu zdarma.

Těšíme se na vás!

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.