Jak si začít plnit cíle po Vánocích

Každoroční vykročení do nového roku se blíží a opět nové „Tak tentokrát už to dokážu!“. Pár kilíček navíc po svátcích dokáže člověka pěkně zdravě naštvat, aby se sebou něco dělal. Jak na to, aby to rozhodnutí vedlo k výsledkům trvalejším než jen shodit ty dvě nabraná kilča na svojí běžnou celoroční nadváhu.

Ideální je začít už mezi svátky, kdy je po tom všem shonu a před novými lednovými povinnostmi přeci jen více času a člověk má větší šanci naplánovaný pohyb stihnout a zvládnout tu nejtěžší fázi, tedy první týden. To je totiž doba, kdy se většinou člověk musí opravdu velmi nutit a snažit, aby s novým pravidelným sportem neskončil dříve, než opravdu začne.

     Jak tedy na to? Cíl tohoto týdne nebude shazování kil, na to teď ještě nemyslete. Úplně stačí, když se půjdete každý den projít. Ale lázeňská chůze kolem bloku se nepočítá! Nasaďtde svižnější tempo, při kterém se trochu zadýcháte a vydržte venku alespoň hodinu. Vytráví Vám, nadýcháte se čerstvého vzduchu a budete se cítit skvěle. Není to tedy nic náročného, nového, něco, čeho byste se mohli obávat. Jediný závazek – jít opravdu denně.

     Na procházce si mimo jiné skvěle utřídíte myšlenky a máte čas si promyslet, jaký sport by Vás bavil a proč je potřeba se pravidelně hýbat a proč konkrétně u Vás! Pokud půjdete i s partnerem nebo přáteli, můžete si o tom povídat společně.

     Po Novém Roce se Vám pak bude se skutečným sportem začínat mnohem lépe. Jen tu hodinku místo venku strávíte například hned po práci někde, kde už si budete plnit přímo konkrétní cíle. Pokud jste dosud moc necvičila, je dobré poradit se s trenérkou nebo trenérem. Nejen, že Vám poradí, co je právě pro Vás vhodné a čemu se naopak musíte vyhnout, třeba v případě zdravotních omezení, ale dokáží Vás také velmi motivovat k tomu, abyste u sportu vydržela a dospěla až k cíli. To je důležitější než cokoliv jiného – pokud to vzdáte, proč vůbec začínat.

     A když si vyberete pohyb, který Vás bude bavit, na nějaké vzdávání ani nepomyslíte. Dnes už na většině sportovišť je možnost si cvičení vyzkoušet, buďto bezplatně na jednu lekci nebo týden nebo za poplatek na jednu lekci. Nemusíte tak kupovat dlouhá členství ihned, když ještě nevíte, jaké to vůbec je. Dnes je také standardem na kvalitních sportovištích, že Vás trenér nebo jiná odpovědná osoba všude provede a ukáže Vám, kde co je a jak to používat. Nemusíte se tak obávat nějakého tápání.

     Dobrý tip, jak se tak trochu donutit k pohybu, je přát si od Ježíška například permanentku do fitness nebo sportovní oblečení, nebo třeba nutriční plán, abyste se naučila správně jíst. Jsou to mnohem užitečnější dárky, než bonboniéra a tablety proti bolesti kloubů.

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.