Proč si vybrat právě kruhový trénink

Patříte-li k ženám, které chtějí být spokojeny se svou postavou, ale kvůli množství povinností se potýkate s nedostatkem času, je pro vás kruhový trénink skvělým řešením.

Co je vlastně kruhový trénink a jaké jsou jeho výhody?

Při kruhovém tréninku střídáme v časovém intervalu jednotlivá stanoviště, která jsou vždy zaměřena na konkrétní svalovou partii a během tréninku procvičíme celé tělo. Při tomto způsobu cvičení dochází k maximální cirkulaci krve v celém těle, což způsobuje průběžné odplavování únavových látek z těla a navíc tím posilujeme nejen naše svaly, ale také naše srdce, čímž si zvyšujeme i svou fyzickou kondici. Díky kruhovému tréninku se tělo dostane v poměrně krátkém čase opět do kondice a díky své intenzitě vám zabere daleko méně času, než jiné způsoby cvičení.

Často za mnou chodí ženy s tím, že potřebují zhubnout, zpevnit, ale fitness je nikdy nelákalo zejména kvůli tomu, že se ztrácely v množství strojů, na kterých vlastně ani neuměly cvičit, nevěděly zda cvičit na všech, nebo jen na některých, jakou zátěž zvolit, jaký počet opakování, na co si dávat pozor atd.. Z finančních důvodů neměly možnost využít služby osobního trenéra a proto nakonec na fitness zanevřely úplně.

U kruhového tréninku je výhodou, že je již předem sestavený, takže odpadá starost s tím, co budu cvičit. Počet opakování je též předem daný, nebo se délka cvičení na jednotlivých stanovištích řídí časovým intervalem. Jednotlivá stanoviště se střídají, takže nikde nečekáte, než se uvolní místo. Pokud jste začátečník, je vhodné, vybrat si zařízení, kde s Vámi na začátku trenér nebo trenérka probere Vaše cíle či případná zdravotní omezení, doporučí vhodnou sestavu cviků pro Vás a nejprve Vám jednotlivá stanoviště vysvětlí a naučí Vás správnou techniku cviků.

Mnoho žen si tento způsob cvičení oblíbí a je jedno zda je jim 20 či 70 let 🙂 Toto cvičení je nejen efektivní ale díky své pestrosti i velmi zábavné.

Zeptala jsem se na názor na kruhový trénink paní Tvrdé Jany, 56 let, která díky tomuto cvičení zhubla již 12 kg čistého tuku za 5 měsíců.

Co Vás přimělo k tomu, že jste se rozhodla vyzkoušet právě kruhový trénink?

Vlastně mi k tomu dopomohla dcera, když na internetu našla toto fitness pro ženy. Celé jsem si to prošla, pročetla a rozhodla jsem se, že to vyzkouším. Na první schůzku jsem šla se smýšenými pocity, zda to vůbec zvládnu a jestli to vůbec je pro takové silnější ženy, jako jsem já (začala jsem s váhou 122 kg), ale příjemné prostředí a skvělé a milé trenérky mě ujistily, že je toto cvičení pro každou z nás, až jsme silnější, hubené či máme nějaká zdravotní omezení.


Čekala jste takový skvělý výsledek, když jste začínala? 

Jako předsevzetí jsem si dala, že za rok cvičení chci zhubnout 30 kg. Začala jsem koncem května tohoto roku a cvičení mě tak nadchlo, že to beru vážně a chodím pravidelně. Dole mám již 12 kg. Tento výsledek jsem vůbec nečekala, myslela jsem si, že to půjde těžko. Takové cvičení jsem vůbec neprovozovala, myslela jsem si, že do fitka chodí jen lidé hubení, že to pro mě není. Teď z toho mám jen radost!


Co je se pro Vás změnilo? 

Hrozně moc, už to, že hubnu mi zlepšilo seběvědomí, cítím se skvěle, nejsem už tak zakomplexovaná. Je to skvělý pocit, když slyšíte, že jste zhubla a sluší Vám to. Ještě víc mě to povzbuzuje, ale jen to nestačí, chce to i změnu v jídelníčku. Bez pohybu si to už nedovedu představit.


Co byste vzkázala ženám, které by také rády začaly cvičit, ale váhají, zda na to budou fyzicky stačit, či to budou zvládat časově?

Co bych vzkázala? Nestyďte se přijít a vyzkoušet si tento kruhový trénink. Jsou zde skvělé trenérky, které Vám vše ukážou, vysvětlí a poradí. První krok musíte urazit Vy samy a pak to půjde „jak po másle“. Že nebudete fyzicky stačit? Vůbec se toho nebojte, začít se může v každém věku, mně je 56 let. Ze začátku jsem chodila 3x týdně a teď se snažím chodit skoro každý den, podle toho, jaké mám zrovna směny, ale vše se dá skloubit a na každé cvičení a trenérky se moc těším. Je to skvělý relax. Tak se, milé dámy, ničeho nebojte, nestyďte se a samy uvidíte, když začnete, že Vás to mile a příjemně nabudí a naladí!

Osobně paní Janu znám a moc jí tímto děkuji za její čas. Věřím, že její výsledky, nadšení a odhodlání povzbudí i další ženy 🙂

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.