Provozujte vlastní Contours Fitness Club

Změňte svůj život a začněte podnikat s Contours!

Provozujte vlastní dámské fitness centrum a připojte se k více jak 11 pobočkám u nás

Ověřený franchisový koncept, který funguje i v dalších zemích. V ČR již od roku 2008

Nízké počáteční náklady a rychlý návrat investic.

Zahrnuje cvičení pro hubnutí i zdravé tělo a také koncept funkční stravy.

Komplexní program pro řízení klubu a trvalá profesionální podpora centrály. Čtyři pobočky přímo vlastníme.

Contours je fitness cvičení určené výhradně ženám, které umožní zlepšit fyzickou kondici, procvičit svaly či pomůže při hubnutí. Cvičení trvá 30 minut, k dosažení maximální efektivity se cvičí 3x týdně a je ideální pro ženy, které potřebují při cvičení klid, pohodu a soukromí. Členkám klubu je po celou dobu cvičení k dispozici profesionální trenérka.

Proč právě Contours

 • jedná se o vyzkoušený, výdělečný koncept, návratnost investice cca 2 – 3 roky
 • získáváte značku fungující ve více státech
 • znáte veškeré osvědčené postupy, rady – kde fitness otevřít, jak velké, vše již vyzkoušeno…
 • máte přístup do marketingové knihovny – veškeré dotazníky, reklamní letáky…
 • nejste v podnikání sami, vždy se na nás můžete obrátit, pravidelné konzultace
 • máte k dispozici komplexní online program pro řízení celého fitness v hodnotě více než 1 mil Kč
 • získáte jedinečnou kombinaci cvičebního a nutričního programu (www.chcijistlepe.cz) pro vaše členky.
 • máte jistotu, že Contours nebude ve vašem okolí, Contours jste Vy…
 • s franchisou Contours statisticky stoupá pravděpodobnost úspěchu vašeho podnikání

Pokud jste hledali pravou příležitost, Contours touto příležitostí může být:

Contours franchisa je, na rozdíl od mnoha jiných podnikání a dalších konceptů, finančně dostupná. Náš počáteční franchisový poplatek je jedním z nejnižších ve franchisovém odvětví.
Contours věci zjednodušuje. Na klub stačí prostor o rozměrech od 150 m2 – 200 m2. Náš systém je projektován tak, aby byl efektivní. Můžete se postarat až o dvacet členek najednou a o stovky v jednom dni. Díky rozměrům a eliminaci dalších nákladů v systému přináší Contours klub zisk při méně než 200 členkách. Tradiční fitness kluby potřebují mnohem více prostoru, více posilovacích strojů, takže dostat se do zisku znamená mít o stovky, v některých případech o tisíce členů více.
Contours je poměrně časově nenáročné podnikání. Klub zvládá jedna trenérka v jeden okamžik. To znamená, že i při otevírací době každý den od 9.00 – 21.00 h., stačí jeden pracovník na plný pracovní úvazek. A dva na vedlejší pracovní úvazek.

Contours klub nepotřebuje velkoměsto. Již při méně než 200 členkách je ziskový. V U.S.A. se otvírají úspěšné kluby ve městech s 10.000 obyvateli. U většiny franchisových systémů je potřeba velké město, aby se podnik uživil. V Česku a Slovensku je stanoveno jako nezbytné minimum město s 15.000 obyvateli. 

Závěr je jednoduchý

Contours má prověřený systém, který funguje. Pokud chcete být svým vlastním pánem, být finančně nezávislý a zažít radost z pomoci ženám, pak se přidejte k nám a udělejte Contours součástí své budoucnosti. Naším cílem číslo jedna je, aby byla Contours franchisa vaším úspěchem.

 • především odhodlání 🙂 Počítejte s tím, že zpočátku budete muset vynaložit spoustu tvrdé práce a vytrvalosti. Za to však budete v budoucnu odměněni, nejen finančně, ale také dobrým pocitem z vybudování fitness centra, které pomohlo nejedné člence.
 • vhodný prostor pro vybudování Contours. Na klub zcela stačí prostor 150-200 m2. Pro kruhové umístění posilovacích strojů je třeba min 80 m2 jednotného prostoru. Volnou lokalitu s minimálně 15.000 obyvateli.
 • kapitál pro počáteční investici na kompletni vybudování fitness-cca 800 tisíc Kč- V počáteční investici je zahrnuto 16 kusů strojů kardio okruhu, nahrávka s pokyny, exkluzivní Contours internetový software na řízení klubu a elektronická knihovna obsahující grafické vzory, formuláře nutné pro koncept, propagační letáky, výlohy, plakáty atd… Dále je v ceně zahrnuto zaškolení do cvičebního konceptu, marketingu a celkového systému, plus několika denní pomoc a proškolení personálu od trenéra po otevření klubu.

 

Stručně řečeno základ je již vymyšlen a stále pracujeme na inovacích. My vás vše naučíme, se vším pomůžeme a předáme! Jako bonus přidáme značku Contours. Aktuálně funguje cca 200 Contours klubů a vaše členky budou mít možnost navštěvovat kterýkoli z nich.

 • prozradíme vám veškeré osvědčené postupy, rady – kde fitness otevřít jak velké, vše již vyzkoušeno…
 • dáme vám přístup do jedinečné marketingové knihovny – veškeré dotazníky, reklamní letáky… vše již máte hotové
 • poskytneme vám opravdu unikátní internetový software jehož vývoj stál více než 1 milion korun. S tímto softwarem je řízení vašeho klubu opravdu snadné a účinné
 • součástí franchisy je i online nutriční program pro sestavení zcela individuálního jídelníčku www.chcijistlepe.cz
 • garantujeme územní exkluzivitu. Máte jistotu, že Contours nebude ve vašem okolí, Contours jste Vy…
 • nejste v podnikání sami, vymýšlíme, stále inovujeme, realizujeme pro naši síť. Vždy se na nás můžete obrátit, pravidelné konzultace, pravidelné školení, společný marketing, společné PR.

Před otevřením

 • poradíme vám vhodný prostor ve vaší lokalitě, pomůžeme s nájemní smlouvou apod.
 • poradíme s výběrem trenérek – např. máme k dispozici psychologický profil ideální trenérky.
 • dáme vám kompletní návod k rekonstrukci a vybavení fitness – kdo jaké dodavatele využil, jaké vybavení kdo zakoupil apod – vše doporučíme, finální výběr dodavatelů je na vás
 • dodáme vám posilovací stroje a aerobní stanoviště určené přímo pro ženy
 • kompletně vás i vaše trenérky zaškolíme do celého systému včetně online programu na 2-3 denním školení přímo ve vašem fitness

Po otevření

 • pravidelné rozhovory, konzultace vašich výsledků, pravidelné návštěvy u vás v klubu
 • přinášíme novinky do cvičení, péče a akce do klubů
 • školíme pravidelně vaše trenérky na prodej a péči o členky
 • učíme trenérky klíčovému jednání směrem ke klientkám, včetně psychologické motivace
 • kompletně vymyšlené a zpracované marketingové akce – plakáty, letáky,pravidelný newsletter, přehled reklamních kampaní, které byly úspěšné apod.
 • reklama na celorepublikové úrovni
 • Vaše pobočka je na webu včetně registračních formulářů
 • pravidelné doplňování knihovny dokumentů Contours
 • pravidelné aktualizace nových funkcí do online programu
 • staráme se o vaše reklamní kampaně na internetu
 • dojednáváme zvýhodněné podmínky od jednotlivých dodavatelů
 • možnost využít firemního grafika,
 • dotazy na firemní účetní,pomáháme v případě, že vaše členky jsou po splatnosti s platbou, možnost využít firemního call centra pro získání zpětné vazby od vašich členekv

Investice do franchisy Contours je finančně velmi zajímavá a má velmi rychlou návratnost:

2 – 3 roky

Měsíční náklady

Měsíční náklady na provoz vašeho fitness nemusí přesáhnout 120.000 Kč:

Měsíční náklady na provoz fitness    
Náklady na zaměstnance 3 trenérky 70 000 Kč
Telefon, internet 2 000 Kč
Služby – přeúčtované (elektřína, voda…) 10 000 Kč
Nájem 30 000 Kč
Reklama, inzerce, poplatek 20 000 Kč
Kancel. potřeby, režie 2 000 Kč
Ostatní 

2 000 Kč

Celkové měsíční náklady 136 000 Kč

Měsíční výnosy

Váš měsíční výnos při průměrném počtu členek 300 je cca 250.000 Kč (cena měsíčního členství 800,- násobena počtem členek 300)

Investice do franchisy Contours se vrátí v horizontu 2-3 let! Přesné výpočty a odhady pro váš případ s vámi rádi probereme.v

Pokud opravdu chcete vědět, co znamená vlastnit Contours klub, přečtěte si, co mohou ostatní majitelé a členky fitness klubu říci o Contours.

Contours se stal součástí mého života.

Kdyby mi někdo před 3 lety řekl, že ve svých 36 letech budu majitelka 2 poboček Contours, asi bych se mu vysmála. Ale je tomu tak a jsem za to ráda. Poprvé jsem se s Contours setkala jako žena na mateřské dovolené, kdy jsem potřebovala začít opět cvičit, dostat se do kondice a hlavně vyčistit si hlavu. Do Contours jsem šla na doporučení kamarádky a úplně jsem mu podlehla. Ten nápad vytvořit fitness klub jen pro ženy byl prostě geniální. A tak jsem se začala  zajímat, co je potřeba k tomu, kdybych si takový Contours klub chtěla otevřít. Od mé první myšlenky k otevření první pobočky uplynulo asi 5 měsíců a Contours se stal součástí mého každodenního života. Práce ve fitness je skvělá a když jsou ženy v klubu spokojené a mají  úspěchy, je to pro mne to nejlepší ocenění.

Jitka Magyarics, majitelka Contours Zlín a Kroměříž

Pokud opravdu chcete vědět, co znamená vlastnit Contours klub, přečtěte si, co mohou ostatní majitelé a členky fitness klubu říci o Contours.

Contours předčil moje očekávání.

Nikdy jsem neočekávala, že budu pracovat ve fitness odvětví. Když jsem se pokoušela najít místo, kde bych mohla cvičit, nic se mi neosvědčilo. Pak jsem na internetu našla Contours. Nalezla jsem dvě věci. Cvičení tak akorát pro mě a bezvadnou obchodní příležitost. Předtím jsem sama podnikala v prodeji kosmetiky, takže Contours jednoduše zapadnul do mého života. Potvrdilo se, že Contours má obchodní plán a plán na to jak vést fitness klub, a pokud je tento plán následován, tak vše perfektně funguje. V současné chvíli mám otevřené tři kluby. Vše zdaleka předčilo mé očekávání. Děkuji za tuto příležitost.

Betsy L. Německo – majitelka tří franchisových klubů

Splnil se nám sen.

Naše zkušenost s Contours. Otevřeli jsme klub v květnu 2003. Centrála Contours nás velmi podpořila, hlavně na počátku se všemi informacemi a nezbytnými detaily. I nyní po mnoha letech provozování klubu jsou nové nápady a tipy z centrály velmi přínosné. Vlastnění klubu je pro mě a mého manžela skvělá zkušenost a dobrá obchodní investice. můžeme provozování klubu Contours doporučit.

Jim a Cheryl, Velká Británie, majitelé klub

Australská cesta ke změně.

Můj život se svým způsobem změnil od chvíle co jsem začala navštěvovat Contours. Naučila jsem se, jak je důležité cvičit, ale zároveň jsem si uvědomila, že je nutné brát cvičení jako součást životní cesty. Oceňuji, že trenérky Contours mi vždycky poradily a motivovaly mě. Atmosféra v klubu je příjemná a přátelská. Vzájemná podpora ve cvičení mezi členkami je něco, co jsem zatím nezažila. Contours mi skutečně pomohl.

Keyligh Rivett, Austrálie, členka

Shazování váhy

Shazování váhy je vždycky náročné, ale s Contours je to o něco lehčí. Před tím než jsem se stala členkou Contours, nedokázala jsem se ani jiným cvičením dostat pod určitou váhu. S Contours jsem za méně než rok snížila váhu o dvanáct kilogramů. Asi bych to nezvládla bez podpory trenérky a povzbuzování od ostatních členek Contours. Nyní jsem zhubla skoro o dvacet kilogramů a cítím se mnohem lépe. Nejlepší na tom je, že mám mnohem více energie. Cvičební program Contours skutečně přináší výsledky. Děkuji Contours.

Julie G., Francie, členka

Contours se oproti přímé konkurenci v dámském fitness ve třiceti minutách odlišuje zejména tímto :

 • Česká centrála Contours provozuje 4 vlastní kluby, konkurenční společnost neprovozuje klub žádný. Z toho zákonitě plyne detailní znalost  provozu i trvalá přirozená potřeba vylepšovat koncept, marketingové strategie a nutnost přicházet s novinkami.
 • Contours „funguje“ na skutečných posilovacích strojích (navíc designovaných na ženské tělo) a ne na levných hydraulických, které používá konkurence. Hydraulické posilovací stroje se jinde nepoužívají (ani sportovci, ani velkými fitness kluby). A to ze dvou důvodů. Ten prozaičtější je, že u hydraulických strojů nejde prakticky přidávat zátěže a tudíž cvičící (vaše budoucí členky) velmi rychle přestávají mít výsledky. A o výsledcích (zda zhubnou a vytvarují tělo) je spokojenost členek. Druhým důvodem je nepřirozenost zpětného pohybu u hydraulických strojů. Opět se odráží na výsledcích cvičících a hlavně na klíčovém faktoru vašeho podnikatelského úspěchu – prodlužování členství vašich potenciálních členek. Stálé členky jsou pro prosperitu klubu základ!
 • Contours vypadá obdobně jako přímá konkurence, ale stojí na jiném obchodním modelu. Více vám ovšem prozradíme až na osobní schůzce :-).

Důsledek těchto rozdílů je tento: Contours kluby mají 90% úspěšnost (životnost) a konkurenční dámské kluby mají úspěšnost (životnost) 50%.

Nové podnikání je velký krok, do kterého budete investovat hodně času. Zejména ve službách je z dlouhodobého hlediska důležitá kvalita služeb pro klientky. Klientky si totiž pečlivě vybírají a sdílejí své zkušenosti s kamarádkami a známými…

Franšíza

Mám zájem o vlastní Contours

Napište si o kompletní informace na simon.mastny@contours.cz nebo volejte tel. +420 724 279 379, nebo nám napište pomocí tohoto formuláře.

 Contours fitness pro ženy získalo cenu „Úspěšný franchisový koncept v oblasti služeb za rok 2021“ a tedy již 7. ročníku Soutěže Franchisa roku. Cenu uděluje odborná porota Česká asociace franchisingu.