Jak souvisí pohyb s psychikou?

Tento článek bude pro změnu pro ty z vás, které jsou spíš zaměřené alternativně a hledají původ a také možnosti léčby depresí a jiných duševních chorob jinde než v chemii.

Zdravá oblast kolem krční páteře je základ spokojeného života

Nadpis článku je samozřejmě do určité míry nadsázka, neboť ke spokojenému životu ve sféře zdraví patří celé tělo, ale problémy v oblasti krční páteře dokáží opravdu znepříjemnit žití do značné míry. Pojďme se podívat na to, co vše může způsobit zanedbaná nebo poraněná oblast krku a jak se k tomu postavit.

Cvičením proti bolesti zad

Jak je to s výběrem cvičení, když Vás bolí záda? Pokud jsou bolesti zad způsobené například sedavým zaměstnáním s malým množstvím zdravého pohybu nebo nesprávnými pohybovými stereotypy v práci nebo mimo ni, tedy příčinou bolestí jsou svalové dysbalance, pak je namístě alespoň jednou týdně zařadit posilovací a protahovací trénink pečlivě sestavený trenérem nebo trenérkou přímo na míru.

Jak podpořit imunitu

Otázka dobré imunity je záležitost celostního charakteru a zahrnuje stravu, pohyb, celkovou životosprávu, případně vhodné doplňky stravy a také specifické procedury, jako například otužování. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Pečivo a hubnutí

Jaké pečivo vybírat a kterému se vyhnout, když chcete spalovat tuk? Více specialistů Vám ho zakáže, než povolí. Ale nic není černobílé a pod pojmem pečivo dnes existuje tolik druhů, že není nezbytně nutné si ho 100% odpírat.

Nejčastější chyby při cvičení

Tentokrát se podíváme blíže na nejčastější chyby při cvičení. Chybami můžeme nazvat vše, co Vašemu zdraví škodí, místo aby mu prospívalo, dále postupy, které jsou neefektivní, nefunkční nebo zrovna pro Vás nevhodné.

Hubnutí a stres

Stres a celkově psychická nepohoda nás může brzdit úplně ve všem. Vyplavené stresové hormony způsobí opak, než chceme ? zmobilizují v těle energetické rezervy, ale ne z tuků bohužel. Pokud pak nenastane výdej energie, tedy solidní tělesný pohyb, tak nespotřebovaná energie se ukládá ve formě tuku.

Soutěž Miss Foto 2018

Při veletrhu FOTOEXPO se letos opět uskuteční soutěž ženské krásy s důrazem na fotografii ? MISS FOTO 2018 Umíš pózovat před fotoaparátem, jsi kreativní a baví tě výzvy? Potom je soutěž MISS FOTO určena právě Tobě! 

Jak zhubnout díky správnému nakupování

Jak se říká ? co si nekoupíte, to nesníte. Dávejte si tedy pozor na to, abyste nechodila nikdy nakupovat hladová. Pak můžete snadno sklouznout k nákupu věcí, na které máte chuť, a ne těch, které jsou pro Vás správné a vhodné.

Sport jako prevence psychických problémů

Stres a celkově psychická nepohoda nás může brzdit úplně ve všem. Pokud se snažíme o hubnutí, může nám ho spolehlivě hatit. Ale může to být i daleko horší. Pravidelný, dlouhodobý a neuvolňovaný stres spolu s kostlivci ve vlastních skříních v podobě dlouhodobě neřešených problémů a nenaplňováním vlastních životních snů může vést až k propuknutí psychických onemocnění. Pravidelné cvičení je jednou z nejdůležitějších a nejúčinnějších metod, jak depresím a úzkostem předcházet ale i jak je řešit!

Principy správného jídelníčku

Jestli chcete shodit nějaký ten nadbytečný tuk a novou postavu si dlouhodobě udržet, je třeba si ujasnit jednu zásadní věc a tou je Vaše ochota postupně změnit svoje stravovací návyky. Bez toho to nepůjde a nepomůže Vám žádná zázračná metoda ani pilulka.

Motivace - základ úspěšné změny

Čím jiným začít nový rok, než tématem motivace. Je totiž ze všeho nejdůležitější. Můžete mít volný čas, fitko za rohem, sportovní oblečení, znalosti o správném pohybu i stravování...ale pokud Vám bude chybět motivace, nebude se dít vůbec nic. A v případě nesprávné motivace u změny životního stylu dlouho nevydržíte.

Plesová sezona klepe na dveře

Plesová sezóna se pomalu, ale jistě blíží. Bez ohledu na to, jestli se chystáte zavítat na ples v Opeře, myslivecký bál nebo maturitní večírek, budete chtít vypadat skvěle. Jak se tedy stát královnou tanečního parketu a okouzlit všechny přítomné?

Jak být krásná v každém věku

Ženy vzhled řeší již od útlého věku a každá z nich se chce líbit. Mezi hlavní atributy ženské krásy rozhodně patří přirozený a mladistvý vzhled, hezká postava a chybět nesmí ani nejsilnější zbraň ženy, kterou je úsměv. Inspirujte se dalšími tipy, jak být krásná v každém věku.

Je vám -náct a nemáte figuru zrovna akorát?

Možná jste vyrůstali v rodině, kde se na zdravou stravu a pravidelné sportování moc nehrálo. Ale čím dál víc někde v koutku duše cítíte, že chcete vypadat lépe, líbit se. Sebevědomí na bodu mrazu také není zrovna výhra. Pojďte s tím něco udělat!

Inkontinence a zácpa ? velké problémy, o kterých se stydíte mluvit

Přesto, že jsme fitness pouze pro ženy a naše trenérky jsou také ženy, panuje i tak velký stud o těchto problémech s trenérkou mluvit. A přitom obrovské procento žen (čím zralejších, tím více) právě inkontinencí a zácpou trpí. Dobrá zpráva ale je, že se s tím dá něco dělat a při správném a pravidelném zařazování správných cvičení se jich můžete docela úplně zbavit! Respektujeme Váš ostych a proto nás napadlo, že byste si o problému třeba ráda přečetla a vyzkoušela doporučené postupy. Zároveň Vás chceme ujistit, že se můžete na trenérky obracet i právě s těmito problémy a ony Vám ochotně poradí.

Tři tipy pro dokonalou nevěstu

Ve svatební den touží být každá nevěsta jednoduše dokonalá. A není divu, vždyť právě na ni míří oči nejen jejího nastávajícího, ale i všech přítomných hostů. U svého vzhledu proto nesmí podcenit jediný detail. Tím hlavním, co dělá nevěstu nevěstou, jsou pochopitelně svatební šaty. Pro to, aby v nich vypadala perfektně, je ochotná udělat maximum. Třeba i trápit své tělo drastickými dietami. Jejich výsledek však zpravidla nebývá takový, jak si představuje. Nemluvě o tom, že se nedostatek živin neblaze podepíše na celkové vizáži. Co tedy dělat?

Hubneme před snídaní

Jak spálit hned po ránu solidní množství tuku a ještě mít celý den super náladu? Zacvičte si před snídaní! Poradíme Vám konkrétní zásady. Čtěte.

5 zajímavostí o stravě

Určitě má každý z vás ve svém okolí někoho, kdo se může čokoládou a jinými sladkostmi doslova "cpát horem dolem" a není to na něm vidět. Většinou si všichni z nás řeknou "ta nebo ten má ale štěstí". Ne vše však může být tak, jak se na první pohled zdá.

Jak rychle zhubnout?

Jak rychle zhubnout? Chceme-li odstranit následek, je potřeba odhalit příčinu. Základ je, abychom k sobě byli upřímní a jednali sami se sebou narovinu! Každý z nás praktikujeme nějaký vzorec chování a náš stav ať už psychický nebo fyzický jsou jeho výsledkem. Pokud jsem tedy sama se sebou v nějakém ohledu nespokojená, musím změnit svůj vzorec chování. Pochopení tohoto principu je základ.

Cvičení po porodu

V Contours můžete cvičit i během těhotenství, abyste po porodu nemusela řešit moc velkou paseku :-) Co Vás čeká po návratu do fitka, kdy je vhodné se ke cvičení vrátit a na co si dát pozor?

Diety pro rychlé hubnutí!

Že už jste je zkoušely? A ony buď nefungovaly nebo jste po útrpných týdnech hladovění začaly opět jíst to samé a dostaly se na stejnou nebo vyšší váhu než na začátku? To se, bohužel, stává a v případě rychlého hubnutí je tento výsledek téměř jistý! Jak to tedy udělat, abychom zhubly a váhu udržely?

Úvodem...

Milé čtenářky, cíleně volím toto oslovení, neboť se témata v tomto blogu, budou týkat zejména vás, žen! Ráda bych vám touto cestou poradila či pomohla a to zejména v oblasti zdraví a životního stylu. Se ženami pracuji již delší dobu a mnoho z vás často, ve snaze dostat se rychle do kondice, nasbírá nepřeberné množství rad z knih, časopisů i internetu, naloží s nimi po svém a v závěru se potýká s neúspěchem a zbytečnou demotivací. Mým cílem je, pomoci vám pochopit některá pravidla, bez kterých se zkrátka výsledků nedočkáme.

Jak si začít plnit cíle po Vánocích

Každoroční vykročení do nového roku se blíží a opět nové "Tak tentokrát už to dokážu!". Pár kilíček navíc po svátcích dokáže člověka pěkně zdravě naštvat, aby se sebou něco dělal. Jak na to, aby to rozhodnutí vedlo k výsledkům trvalejším než jen shodit ty dvě nabraná kilča na svojí běžnou celoroční nadváhu.

Jak jíst před a po cvičení

Které potraviny či potravinové doplňky jsou vhodné před a po běhání a které před a po silovém tréninku? Víte, jak jíst správně kolem kruhového tréninku? Maximalizujte účinek cvičení, buďte rychleji v cíli!

Chci mít ploché bříško

Tím, že mnoho lidí nemá dostatečné znalosti o tom, jak lidské tělo funguje, dokáží snadno ?naletět? i nejrůznějším přípravkům, které slibují redukci tuků na břiše, či hýždích apod.. Pokud by člověk měl alespoň základní znalosti o fungování lidského těla, věděl by, že hubnout tuk cíleně z jedné partie, jako je třeba břicho, není možné...atd...

Tři měsíce k cíli! S Contours to zvládnete. Držte se tohoto návodu!

Tři měsíce jsou vcelku ideálně dlouhé na to, abyste dosáhla proměny svého těla a návyků. Jsou dost krátké na to, abyste to vydržela, protože cíl je v dohlednu a zároveň dost dlouhé, aby byla nějaká viditelná změna reálná. Ze všeho nejdůležitější je vydržet v naplánovaném režimu celou dobu, tedy udržet si vysokou míru motivace!