Aloisovy ponožky v Contours

Rádi podporujeme ženy a to nejen v rámci cvičení a zdravého životního stylu, ale také pravidelně vybíráme z projektů, které můžeme podpořit. Takové které mají větší spojitost právě se ženami.

Tentokrát jsme se s radostí stali partnerem Nadačního fondu Seňorina a projekty NF Seňorina, které pomáhají lidem s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám prožít ještě radostný čas.

Proč Nadační fond Seňorina – ženy mají až dvojnásobnou pravděpodobnost

Nejnovější poznatky ukázaly, že zlepšení aerobní zdatnosti neboli cvičení  zmírnilo jednu z fyziologických změn mozku spojených s Alzheimerovou chorobou: zlepšení způsobu, jakým neurony metabolizují glukózu. Navíc ženy mají až dvojnásobnou pravděpodobnost, že se u nich ve stáří projeví zhoršení paměti a kognitivní poruchy související s Alzheimerovou nemocí.

Často jsou také ženy hlavními pečovatelkami o osoby s touto nemocí. V Countours podporujeme ženy, aby se cítily dobře při cvičení – a tím podporujeme prevenci demence. Cvičí u nás i zakladatelka Centra Seňorina a žena s neuvěřitelnou energií a velkým srdcem – Jarka Švarcbachová a právě díky ní máme tuto skvělou možnost.

 Alzheimer Café a Všechno je normální

Nadační fond Seňorina především podporuje kvalitní odlehčovací sociální službu Centrum Seňorina, které v rodinné atmosféře v praxi uplatňuje Montessori přístup v péči o seniory s demencí. Fond také organizuje projekt Alzheimer Café, kde se senioři s demencí a jejich pečující mohou setkat s odborníky. Za velké podpory známých osobností poukazuje projekt „Všechno je normální“na neobvyklé situace, s kterými se lidé s Alzheimerovou nemocí potýkají. Také edukuje laickou i odbornou veřejnost prostřednictvím videí na YouTube kanálu Seňorina pro pečující, a také v podcastu Aloisovy otázky nebo v sekci Pro pečující uveřejňuje na svém webu články a aktivizační manuály, vydává tištěné brožury. To vše činí péči o nemocného snazší.

Pomáhejte spolu s námi!

Od dubna 2023 tak můžete pořídit také Aloisovy ponožky na pobočce Contours Florenc. Pomáhejte tak spolu s námi 💜 a podpořte v rámci tohoto skvělého projektu pečující o lidi s Alzheimerovou chorobou, tím že si koupíte parádní Aloisovy ponožky🧦 a nezapomeňte nám poslat foto, jak vám sluší!

Děkujeme,

Vaše Contours

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.