Dostaňte se do formy – na kole!

Léto je obdobím, kdy nejvíce odhalujeme naše těla. Proto se většina z nás snaží shodit nějaké to kilo navíc nebo vyrýsovat postavu, aby v plavkách nikde nepřetékal žádný nevzhledný „špíček“. Právě letní měsíce jsou na tvarování těla ideální – regály v obchodech jsou plné čerstvé zeleniny a ovoce a krásné slunečné počasí přímo vybízí k tomu, abychom neseděli doma u televize. A to je dobře, bez pohybu se totiž nežádoucích faldíků nezbavíme.

Vyberte si, co vás bude bavit

Záleží na každém z nás, jaké pohybové aktivitě dáme přednost, důležité je najít si takovou, která nás bude bavit. A je úplně jedno, jestli to bude ve fitness centru pod dohledem kvalifikované trenérky třeba při populárním kruhovém tréninku, nebo při pohybu na čerstvém vzduchu.

Vytvořte si plán

Zhubnout se dá i jízdou na kole, musíte si však stanovit plán, kterého se budete držet. Do sedla usedněte alespoň dvakrát třikrát týdně a vydejte se na kratší hodinovou projížďku. O víkendu si pak můžete vyrazit někam na delší výlet poznávat krásy naší vlasti s celou rodinou nebo vašimi přáteli. Příjemně se tak zabavíte a ani vám nedojde, že sportujete.

Mějte se pod kontrolou

Váš „výkon“ byste měli mít pod kontrolou, veďte si proto jednoduchý tréninkový deník, do kterého si budete vše pečlivě zaznamenávat, stáhněte si šikovné aplikace do mobilů nebo si pořiďte tachometr na kolo, který vám ukáže ujetou vzdálenost i množství spálených kalorií.

Správně se oblečte

Při přípravě na vyjížďku nepodceňte správné vybavení. Důležité je nejen samotné kolo, ale i funkční cyklo oblečení, které vám poskytne potřebný komfort při rekreačním i špičkovém sportovním výkonu. Ačkoli teplé slunečné počasí svádí k tomu, abyste se do sedla vyhoupli jen v plavkách, věřte, že to není nejlepší nápad. Raději sáhněte po lehkém vzdušném cyklodresu s krátkým rukávem.

Nepodceňte bezpečnost

Samozřejmostí by měla být cyklistická helma, která zabrání vážným zraněním hlavy. Bez ní vůbec nevyjíždějte, při pádu z kola totiž patří úrazy hlavy k těm nejčastějším a bohužel také nejnebezpečnějším, které mohou váš život zcela změnit. Tak, zbytečně nehazardujte – nestojí to za to.

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.