Jak na baňkování obličeje a jeho benefity

Pavla Skolil – lektorka obličejové jógy, která o baňkování ví vše, pro nás připravila tento článek. Protože pohyb a zdravá, co nejvíce šetrná péče o naši pleť patří k sobě. Přejeme vám příjemné čtení a zveme vás i na pravidelné workshopy, které s Pavlou v Praze v Contours Fitness Clubech pořádáme.

Pavla říká: „Baňkování je mojí nejoblíbenější přirozenou metodou pro omlazení pleti. Líbí se mi její jednoduchost a rychlost.  Vyžehlíte si vrásky za pár 3 minuty denně a vaše pleť začne ihned doslova zářit. Dává mi to celé smysl, jelikož po masáži baňkou obličej znásobuje účinky krémů a sér. Póry se po masáži otevřou a účinné látky se dostanou do kůže lehčeji a hlouběji. Dochází k regeneraci, hydrataci a výživě kůže.  Navíc se rozproudí lymfa, tím se odvedou toxiny z těla a pleť se začne krásně čistit. Pomocí podtlaku v baňce, který způsobí baňka přisátím na pokožku se obličej zpevňuje a formuje. Vrásky se postupně zmírňují, pleť se napíná a vyhlazuje. Pro dosažení výsledků se musíte naučit správně techniku baňkování, abyste si na obličeji nevytvořila tzv. cucfleky a modřinky. Naučím vás, jak na to!“. 

Trápí vás vrásky na obličeji, dvojitá brada, unavená a povadlá pleť? Chybí vaši pleti jiskra a zář? Hledáte rychlé, efektivní, ale i trvalé řešení?

Baňkování je správná volba pro vás – zabere Vám 3 minuty denně! 

Výsledek po masáži baňkou

Rozzáří se váš obličej a vrátíte mu jiskru, zmírníte vrásky, zlepšíte elasticitu pokožky, stimulujete tvorbu kolagenu, zmírníte otoky v obličeji, zmírníte kožní nedostatky, uvolníte napětí a stres (pomáhá při bolestech hlavy), uděláte kontury tváře ostřejší a viditelnější, zjemníte póry, zlepšíte si nálad, umocníte si radost z péče o sebe, vaše pleť se krásně prokrví, pleť bude mít zdravou barvu, rozproudíte lymfu a tím i odvod toxinu z těla. 

Benefity

  1. finanční – potřebujete jen obyčejné silikonové baňky a naučit se správně techniku baňkování obličeje
  2. zdravotní – baňkováním dokážete uvolnit napětí z obličeje (pomáhá i při bolestech hlavy) a rozproudíte lymfu a tím i odvod toxinu z těla
  3. psychický – nabudí vás dobrou náladou a dodá energii, proto se doporučuje na ráno

Pro koho a kdy není baňkování obličeje vhodné

Při rýmě, chřipce, nachlazení, horečce, při ekzémech a velkém množství mateřských znamének v obličeji, při otevřených ránách, při vážném onemocnění – rakovina, pokud máte botox výplně (můžete začít nejdříve 3 měsíce po aplikaci), při aktivním akné, pokud máte popáleniny i od sluníčka, pokud je pokožka citlivá na praskání žilek, při vysokém krevním tlaku, pokud berete léky na ředění krve, máte sklon k trombóze.

Přijďte se naučit tuto přirozenou metodu baňkování obličeje za mnou do Contours. Mým cílem je vás naučit masáž, kterou zvládnete po kurzu sama v teple domova a sama si zvolíte čas a místo, které vám bude vyhovovat. 

Těším se, 

Pavla Skolil, lektorka obličejové jógy, www.shopmorebeauty.com

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.