Jak na pevnou a pěknou postavu nejen do plavek

Před létem jsme ve spolupráci s iDnes pro vás připravili inspirativní seriál – sérii 6 článků, se zaměřením na konkrétní partie, které často ženy v rámci cvičení řeší. V Contours máme totiž bohaté zkušenosti s pomocí ženám v jejich touze po vysněné postavě, ale především často i zdraví a získání času pro sebe. S radostí tak naplňujeme naší vizi – pomáhat ženám ke skutečným změnám i většímu sebevědomí.

Podívejte se na kompletní seriál zde a vyberte si témata, která vás zajímají, v článcích jsou také připojeny ukázky vhodných cvičení.

Jak na pevný zadeček

Pro formování postavy je důležitý pravidelný pohyb. Před každým cvičením je třeba se důkladně zahřát. Rozhýbat tělo, zahřát klouby a prokrvit svaly je totiž nezbytnou součástí před každým tréninkem. Doporučujeme například chůzi, běh, jízdu na kole nebo na eliptickém trenažéru. Podívejte se na nejvhodnější cviky.

Pevné bříško můžeme mít všechny

Pokud chcete mít vyrýsované břicho, tak věřte, že pár sklapovaček týdně vám stačit nebude. Bez změny jídelníčku a správného pravidelného cvičení to nepůjde.

Pouhým posilováním tuk na břiše totiž nezmizí. Do tréninku je potřeba zařadit také aerobní aktivitu a jakou se dozvíte zde.

Pevné a krásné paže nemusí být jen sen

Právě paže jsou u žen často problémová část. Mnoho z nich navíc posilování této části těla podceňuje. Přitom to neznamená, že byste musela mít ruce jako zápasník a denně zvedat těžké činky.

Jak vhodně cvičit a také jak často si přečtěte v článku.

Zdravá a pevná záda jsou základ

Bolesti zad trápí většinu populace, přičemž hlavním důvodem není jen nedostatek správného pohybu a nezpevněné svalstvo, ale i špatná strava. Nezapomeňme, že od momentu, kdy se po spánku postavíme na nohy, začne na nás a naše tělo působit gravitace. Meziobratlové ploténky si proto zaslouží naši pozornost stejně tak jako nejhlubší svalová část zad.. více se dočtete v článku zde.

Jak na krásné nohy

Nohy bývají pro mnoho žen problémovou partií. Často bojují s celulitidou a nejsou spokojeny s jejich tvarem. Navíc je někdy trápí bolesti a pocit těžkých nohou či otoky.

V článku se také dočtete, že pravidelné posilování nohou je základem pro sílu, rychlost a vytrvalost. Správné postavení chodidel, kolen a kyčlí nám ovlivňuje postavení pánve, na které plynule navazuje páteř a mícha. Proto je důležité dbát na postavení chodidel a pánve během cvičení.

A na závěr – jak si zhubnutí udržet

Pro mnohé ženy to může být největší problém. Dokážou se sice zdravě vyhecovat, aby se před plavkovou sezonou zbavily nadbytečných kilogramů a zpevnily postavu, ale po několikatýdenním úsilí povolí a kila jdou zase nahoru.

Naše doporučení k posilování je: rozdělte si cvičení na horní a dolní polovinu těla. Vždy se zahřejte, důkladně protáhněte aktivním strečinkem, abyste předcházeli zranění. Následně si stačí zkombinovat 2 až 3 svalové partie a .. více se dočtete zde.

Rády byste získaly svůj individuální cvičící plán? Vyzkoušejte členství v rámci Týdne zdarma.

Těšíme se na vás!

Vaše Contours.

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.