Jak na ploché břicho?

Evergreen ženského hubnutí  — oblast břicha. I vy patříte k těm ženám, které touží po plochém břiše, cvičíte proto ostošest, hladovíte, ale výsledky stále nikde? Padesát sklapovaček, nízkotučné jogurty, očisty těla, vše stále dokola, ale špíček se vás ne a ne pustit?

 Předně je třeba říci, že svaly na břiše mají opravdu všechny ženy, jen každá z nás je má pokryté jinou vrstvou tuku. Proto pokud chceme mít hezké břicho, je potřeba zbavit se právě povrchové tukové vrstvy. Nabízí se tedy řešení v podobě zapojení kardio pohybu a vytrvalostního sportu. Na druhou stranu je ale pravdou, že čím je tělo silnější, tím více spálíme kalorií, a proto bychom silový trénink rozhodně neměly opomíjet. Mysleme ale na to, že zhubnout pouze v jedné konkrétní partii je takřka nemožné. Vždy musíme zhubnout celkově (zapojit ideálně celé tělo), abychom dosáhly požadovaného výsledku.

 Jaký sport tedy zvolit pro efektivní hubnutí?

Vhodné jsou často zmiňované aktivity jako běh, rychlá chůze či kolo, ale jak už víme, posilování se musí stát nutnou součástí našeho tréninku. A jako při každém jiném tréninku i tady je důležitá motivace a správný výběr pohybové aktivity. Pakliže nerady běháte, nenuťte se do toho! Zvolte raději rychlou chůzi, vystupte cestou do práce o zastávku dříve nebo s pejskem obejděte více míst než  jen jeden blok ve vaší ulici. Pokud pak přejdete k posilování samotného břicha, nezapomeňte na procvičení všech jeho svalových skupin včetně tzv. hlubokých svalů. Pokud přeženete posilování břicha a zapomenete na střed těla jako takový, tedy  vynecháte např. posilování svalů zádových, může se velmi snadno stát, že vás namísto vyrýsovaného břicha překvapí nepříjemné bolesti v bedrech. Technika provedení cviku je základ.

 Netrapte se zbytečnými dietami

Jistě jste již slyšely, že bez jídla to nejde. Máme tím teď na mysli bez vyváženého jídelníčku. Pokud se nedostaneme do kalorického deficitu, tuku na břichu se jen tak nezbavíme. Netrapte se ale zbytečnými dietami. Zaručí vám jen kručící žaludek a brzký jojo efekt. Jezte vyváženě a střídmě. Dejte si pozor na potraviny, které nadýmají (květák, zelí, luštěniny, teplé pečivo apod.) a naopak vyhledávejte ty, které obsahují hodně vlákniny (celozrnné pečivo, ovoce a zelenina). A pamatujte, že ne nadarmo se většímu břichu říka „břicho moučné“ a špíčkům kolem pasu „štrůdlik“. Cukry a bílá mouka vašemu břichu rozhodně neprospívají!

Pokud nevíte, jaké cviky jsou ideální pro ploché břicho, navštivte jakoukoliv  z našich poboček Contours, kde vám naše zkušené trenérky rády poradí, jak svého snu dosáhnete. Je rozhodně žádoucí nechat si odborně poradit, abyste dosáhly toho nejlepšího výsledku a zabránily případnému zranění.

Contorus Fitness Cluby pro ženy – místo kde každá žena najde svou sílu a harmonii.

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.