Proč nehubneme: 5 nečekaných důvodů, které by vás mohly překvapit

Pravidelně cvičíte, jíte zdravě, ale váha jako by se zasekla a nechce dolů? Možná vám přijdou tyto důvody překvapivé, ale mohou stát za vaší stagnací. Pojďme se podívat na 5 neočekávaných důvodů, proč nehubneme, i přestože dáváme svému tělu to, co by mohlo potřebovat.

  1. Nedostatek spánku

Spánek je pro naše tělo stejně důležitý jako cvičení a správná strava. Pokud nemáte dostatek kvalitního spánku, vaše tělo vyrábí více hormonů stresu, které mohou zvyšovat chuť k jídlu a ukládání tuku. Snažte se mít pravidelný spánkový režim a dopřejte si 7-9 hodin spánku každou noc. A nezapomínejte pravidelně odpočívat. Rovnováha mezi výdejem a příjmem energií je velmi důležitá!

  1. Stres

Stres je dalším faktorem, který může váš pokrok v hubnutí zpomalit. Chronický stres zvyšuje produkci kortizolu, hormonu, který může podporovat zadržování tuku, zejména v oblasti břicha. Zkuste najít způsoby, jak svůj stres snížit, ať už je to pravidelný pohyb ve svém oblíbeném fitness clubu, jóga, meditace nebo jen čtení knihy. Blahodárně působí také procházky v přírodě, nebo dokonce jen pohled na přírodní scenérii, prokázaně snižuje hladinu kortizolu.

  1. Přecenění spálených kalorií

Často si myslíme, že po cvičení můžeme jíst víc, protože jsme „to spálili“. Ale ve skutečnosti můžeme přecenit množství spálených kalorií a sníst víc, než jsme ve skutečnosti spálili. Buďte si vědomi toho, kolik jste skutečně spálili, a držte se svého jídelníčku. Se zdravým jídelníčkem vám v našich Contours clubech rádi  poradíme! Neváhejte se zeptat, spolupracujeme také s výživovými poradkyněmi.

  1. Hormonální nerovnováha

Pokud cvičíte a jíte správně, ale váha nejde dolů, může za to hormonální nerovnováha. To může být způsobeno menopauzou, syndromem polycystických ovarií nebo jinými zdravotními stavy. Pokud máte podezření, že vaše hormony mohou být mimo rovnováhu, poraďte se se svým lékařem. Rozhodně to doporučujeme každé naší člence s možností této komplikace.

  1. Nedostatečná nebo přílišná intenzita cvičení

Ano, i to je možné! Pokud vaše cvičení není dostatečně intenzivní, nemusíte spalovat tolik kalorií, kolik byste mohli. Na druhou stranu, příliš intenzivní cvičení může vést k vyčerpání a zraněním, což může vaši cestu za vysněnou postavou zpomalit. Spolu s našimi trenérkami naleznete správnou rovnováhu, která bude pro vaše tělo optimální.

Pamatujte, že hubnutí není jen o cvičení a stravě, je to o celkovém životním stylu. Poslouchejte své tělo a buďte trpěliví. Někdy se změny objeví nejdříve v tom, jak se cítíte, a až poté, jak vypadáte. A nezapomeňte, že jste silné, krásné a každý malý krok směrem k lepšímu zdraví se počítá.

Držte se a pokračujte ve své cestě za zdravím a štěstím!

My vás v něm rádi podpoříme! Není čas ztrácet čas a proto si rezervujte Týden cvičení ZDARMA a vyzkoušejte naše členství. Sledujte nás také na naší FB stránce, kde dávám pravidelně tipy na cvičení i stravu.

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.