Tři měsíce k cíli! S Contours to zvládnete. Držte se tohoto návodu!

 Tři měsíce jsou vcelku ideálně dlouhé na to, abyste dosáhla proměny svého těla a návyků. Jsou dost krátké na to, abyste to vydržela, protože cíl je v dohlednu a zároveň dost dlouhé, aby byla nějaká viditelná změna reálná. Ze všeho nejdůležitější je vydržet v naplánovaném režimu celou dobu, tedy udržet si vysokou míru motivace!

     Základem toho, abyste dosáhla své proměny, je jak jinak než začít. Pokud jste to ještě neudělala, objednejte se na bezplatný zkušební týden do Contours na www.contours.cz, kde s Vámi trenérka probere všechno, co je důležité, nastaví tréninkový plán, vše Vám ukáže a vysvětlí a zapojí Vás do koloběhu Vaší transformace tak, že se prostě už jen povezete a budete jen s úžasem sledovat, jak se měníte a Vás to ještě baví 🙂

     První měsíc to půjde celkem snadno. Pustila jste se do hubnutí s chutí a s pocitem, že tentokrát už to skutečně dokážete, vytrváte, nevzdáte to. Využijte svojí silnou motivaci k tomu, abyste upravila ve své stravě to, o čem víte, že je váš největší problém. U někoho to může být „závislost“ na sladkém, u jiného nepravidelná strava. Zapřemýšlejte nad tím, co je ta vaše slabina a první měsíc se nekompromisně snažte ji odstranit. Pro tělo to bude změna a první měsíc většinou rychle zareaguje a vy můžete vidět první výsledky vcelku brzo. To vás bude motivovat k dalšímu snažení. Když vydržíte tři až čtyři týdny, upevníte si nové stravovací návyky a pak už to bude snadnější.

     Pokud jste dosud moc nesportovala nebo nepravidelně, zařaďte 3x týdně pohybovou aktivitu, která vás bude opravdu bavit! To vám pomůže u ní vydržet. Pevně si ve svém režimu vyhraďte 3x týdně čas na sport a musí to být vaše priorita, tedy ne „když to stihnu, tak dnes půjdu cvičit“.

     Po měsíci se u většiny lidí stává to, že motivace silně klesá. Nastává tedy krize, kdy máte dost často chuť se vrátit do svého stereotypu stravy i nepohybu, který vám svým způsobem vyhovoval. Vyhraďte si chvíli čas na sebe a svou motivaci a klidně si vše i sepiště na papír. Proč jste začala, čeho jste chtěla na začátku dosáhnout, vzpomeňte si, jak jste byla motivovaná, že tentokrát to dokážete! Přece to nevzdáte jen proto, že jste mimo zónu svého komfortu – pamatujte, jen tady se dají dělat změny k lepšímu! Napište si všechny vaše důvody, proč chcete být štíhlejší, zdravější, v lepší kondici. A vytrvejte.

     Ve stravě je třeba nepovolit a dále upevňovat zajetý režim. Na začátku druhého měsíce doporučuji zajít za odborníky na stravu a trénink a probrat s nimi vaše cíle. Dají vám konkrétní doporučení, co je pro vás vhodné a co není, naprosto individuálně dle vašich potřeb, věku, zdravotního stavu atd. A především získáte další motivaci. Tedy druhý měsíc využijte k tomu, abyste například přidala ve stravě více bílkovin, zaměřila se na lepší pitný režim a vaše poslední jídla dne byla ve správný čas a správného složení přímo pro vás.

     Pokud zvládáte tři tréninky za týden s přehledem, zkuste přidat ještě jeden, ale s vašimi blízkými. Vytáhněte kamarádku, přítele, manžela, děti, rodiče…sportujte společně. Vymyslete něco, co vás bude bavit společně a naplánujte si třeba sportovní víkend. Klidně to může být pravidelný půldenní výlet o nedělích ve svižném tempu. Ve dvou (a více) se to lépe táhne.

     Třetí měsíc už na sobě uvidíte pěkné změny, to by vás mělo motivovat v pokračování a zároveň se přibližuje vás cíl. Měsíc, to je 30 dní a ty utečou jako voda. Na přelomu druhého a třetího měsíce si opět udělejte chvilku na sebemotivaci. Prohlédněte si své staré fotky, kde jste měla nadváhu a nebo i ty, kde jste se v životě cítila být ve formě, kde vám bylo ve svém těle dobře. Přemýšlejte nad pocity, které budete mít, až toho (zase) dosáhnete! Vezměte si diář a tento poslední měsíc si naplánujte den po dni, co budete dělat za sportovní aktivity a jiné věci související s vašim cílem. Napište si jaké hmotnosti/úbytku cm/ změn byste chtěla týden po týdnu dosáhnout. Jak bude vypadat poslední týden před cílem, atd. Pusťte se do posledního měsíce s chutí a dejte do toho vše!

     Stravu zkuste doladit do dokonalosti, v rámci vašich možností. Máte snídaně v množství, složení a čase, jak by měly být? Jíte pravidelně malé porce po třech hodinách? Pitný režim už je v pořádku? Máte dostatek bílkovin a hlídáte si příjem sacharidů níže? Máte dostatek zdravých tuků? Jak vypadá vaše jídlo před a po cvičení? Jíte dostatek zeleniny? Přemýšlejte nad všemi těmito věcmi a jestli máte možnost, navštivte opět odborníka na stravu a proberte s ním vaše individuální detaily! Poslední měsíc můžete zkusit například ve všední dny omezit sacharidy na vaše schůdné minimum a o víkendu si trochu povolit.

     Ve sportu zkuste přidat ještě jednu lekci sportu navíc. Tedy budete 3x týdně dělat sport, který vás opravdu baví, 1x týdně něco s rodinou nebo přáteli a 1x týdně si zařaďte sportovní aktivitu s velkým výdejem energie. Může to být něconového, na co nejste zvyklá, třeba fitbox, kruhový funkční trénink, intenzivnější intervalové běhání, tabata a podobně. Výsledky budou výrazné!

     Na konci těchto náročných třech měsíců dostanete tu nejlepší odměnu – překonáte sebe sama, změníte své špatné stravovací návyky, překonáte lennost, zlepšíte zdraví, budete mít skvělou kondici, sobě i okolí dokážete, že na to máte, nejen váš muž se za vámi bude otáčet, budete výkonnější v práci i v rodině, budete se cítit sebevědomě v plavkách, kraťasech a lehkém letním oblečení…a zkuste se sama zasnít, co všechno to pro vás samotnou bude znamenat, když to vydržíte!

     A nezapomeňte, letní dovolenou vše nekončí! 🙂

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.