Jak správně cvičit po liposukci

Konečně jste se svou postavou spokojená. Hodiny ve vašem fitness clubu, zdravá strava a nakonec i liposukce přinesly své ovoce, a pomohly vám získat tělo, o jakém jste snila…ploché břicho a přitažlivější stehna i zadeček. Poradíme vám, jak správně začít  posilovat svaly po liposukci a vymodelovat svou postavu k dokonalosti. Vaše tělo bude nejen štíhlé, ale na břiše i stehnech se vám brzy začnou rýsovat vypracované svaly.  

1. měsíc se jen protahujte

Liposukce břicha ani liposukce stehen a hýždí sice nepatří k náročným zákrokům, přesto vaše tělo bude potřebovat nějaký čas na zotavenou. Dejte proto na doporučení vašeho lékaře, a s intenzivním cvičením rozhodně nezačínejte dříve než za měsíc od operace. 

Neznamená to ale, že musíte rekonvalescenci strávit na pohovce. Na své kondici jste přece jen dlouho a tvrdě pracovala. Udržte si ji mírným protahováním a pomalou chůzí. Začněte zvolna, stačí pár minut, a pak postupně, pokud nemáte žádné potíže, přidávejte zátěž. Připravíte tak své tělo na návrat do běžného režimu. 

Kardio cvičení nastartuje váš metabolismus

Nejlepší způsob, jak zdůraznit svaly je zbavit se vrstvy podkožního tuku. Proto se ve svém tréninkovém plánu zpočátku zaměřte na kardio cvičení. Zlepšuje kondici, zrychluje metabolismus a připraví vaše tělo na silový nebo kruhový trénink.

Zásadní rada ale zní: nepřepalte start. Začněte zvolna, normální chůzí, postupně přidejte třeba jízdu na kole. Do budoucna si vybírejte hlavně to, co vás baví, ať už je to kolo, běh nebo veslování.  Kardio trénink si naplánujete alespoň 4 týdně a uvidíte, že výsledky se brzy dostaví.

Posilování břicha zaměřte na „core“ 

S posilováním po liposukci můžete začít už měsíc po zákroku. Pokud jste kombinovala liposukci s abdominoplastikou, budete na zotavení potřebovat i 2–3 měsíce. V obou případech však platí, že břišní svaly musíte začít budovat od základu, tzv: „core“. Nejlepší cviky na střed těla najdete v našem článku: Jak na pevnou a pěknou postavu nejen do plavek

Dřepy a výpady vytvarují vaše stehna i zadeček

Cviky na střed těla vám pomohou vytvarovat nejen břicho, ale také stehna a zadeček. Plank a jeho varianty ideálně doplňte starými dobrými dřepy a výpady. 

Zátěž si můžete postupně zvyšovat. Když to na vás bude příliš, cvičte s TRX. Později to zvládnete s vlastní vahou i činkami. 

Bez správné stravy to nepůjde

Liposukce vás sice nadobro zbaví faldíků v problematických partiích, to ale neznamená, že nemůžete přibrat jinde. Když si přestanete hlídat stravu, lehce se stane, že vám třeba na bocích vyrostou nevzhledná „madla lásky“.

Do jídelníčku zařaďte především kvalitní proteiny, které podpoří růst vašich svalů. Pravidelně si dopřejte drůbeží maso, ryby, luštěniny, netučné mléčné výrobky a ořechy. 

Abyste měla zároveň dostatek energie pro cvičení i regeneraci svalů, nezapomínejte ani na komplexní sacharidy, jako jsou ovesné vločky, brambory nebo luštěniny

Základem je samozřejmě dostatek vody. Udrží vás svěží a pomůže vašemu tělu vyplavovat škodliviny, které brzdí váš metabolismus.  

Chce to udržitelný plán

Bez pravidelného tréninku to nebude fungovat. To asi dávno víte, ale někdy je těžké v návalu povinností a celodenního stresu dodržet plán. Proto si nechte ve vašem Contours Fitness Clubu sestavit takový tréninkový program, díky němuž nebudete mít tendenci cvičení odkládat. Stačí se držet následujících rad a dojdete ke svému vysněnému cíli. 

3 rady pro udržitelný tréninkový plán

  • Domluvte si návštěvu vašeho Contours clubu – můžete také vyzkoušet naší ochutnávku členství – Týden zdarma. Trenérka vám pomůže sestavit váš individuální plán na míru.
  • Stanovte si pravidelné dny pro cvičení – doporučujeme návštěvu minimálně 2x v týdnu. V rámci členství můžete navštěvovat svůj club kdykoliv v otevírací době a na jakkoliv dlouho.
  • Zaznamenávejte pokroky. Klidně se vyfoťte před první návštěvou fitness clubu a následně po měsíci, dvou… Vaše změny vás budou motivovat a to samé naše trenérky, které také vaše úspěchy budou zaznamenávat do osobní složky. Skvělou motivací jsou také ostatní ženy, které cvičí v Contours. Uvidíte, že tahle kombinace opravdu funguje.

Pokud se pokroky nedostaví hned, nezoufejte! Vysněná postava prostě vyžaduje trpělivost. Ve dvou se to ale lépe táhne, přizvěte na společné cvičení třeba svou kamarádku nebo kolegyni.

Vyberte si svůj Contours Fitness Club a získejte podporu profesionálních trenérek. 

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.