Jarní očista a detox pro zdravou krásu žen

Jaro je obdobím obnovy a nových začátků. Pro mnoho žen, které se věnují pohybu a zdravému životnímu stylu, je jaro ideálním časem pro očistu a detoxikaci těla. Contours Fitness Cluby pro ženy vám přináší několik tipů na detox.

Odstranění toxických látek

Naše tělo je každodenně vystaveno různým toxickým látkám z prostředí, potravy a dalších zdrojů. Přebytečné toxiny mohou vést k různým zdravotním problémům a negativně ovlivňovat naše tělesné funkce. Jarní detox tak pomáhá vyčistit tělo od těchto škodlivých látek a podporuje optimální fungování orgánů, včetně jater a ledvin.

Pití více vody

Pití dostatečného množství vody (nebalené) je základem pro odplavení toxických látek z těla. Doporučuje se pít minimálně osm sklenic vody denně, ale celkové množství je závislé na vaší hmotnosti a úrovni aktivity.

Šance pro více zeleniny i zeleninových šťáv

Konzumace čerstvých zeleninových šťáv, zejména ze špenátu, celeru, nebo mrkve, je vynikající způsob, jak dodat tělu antioxidanty a živiny, které pomáhají v boji proti toxickým látkám.

Zelený čaj a zázračná kopřiva

Zelený čaj je známý svými antioxidačními vlastnostmi a pomáhá podporovat čištění těla. Doporučuje se pít jeden až dvě šálky zeleného čaje denně. Za Contours také doporučujeme využít schopnosti léčivé kopřivy. Dopřejte si například kopřivovou kúru: pití kopřivového čaje, kopřivové smoothie i kopřivové koupele.  

Saunování

Saunování nebo horké lázně mohou podpořit potní žlázy a tím pomoci vylučovat toxiny skrze pokožku. Buďte však opatrní, abyste se nepřehřáli, a pijte dostatek vody, abyste zabránili dehydrataci.

Cvičení vhodné pro ženy

Pravidelná fyzická aktivita podporuje kardiovaskulární zdraví a zvyšuje průtok krve, což může pomoci vylučovat toxiny z těla. Trenérky Contours vám rády sestaví individuální cvičící plán, který obsahuje také aerobní cvičení. Ke svému cvičení také přidejte speciální vedené lekce pro období jara. A pokud jste ještě nikdy u nás necvičily a rády byste začaly – můžete vyzkoušet členství na Týden zdarma. 

Dostatek spánku i omezení toxických látek 

Kvalitní spánek je klíčový pro regeneraci a detoxikaci těla. Snažte se dodržovat pravidelný spánkový režim a získávat dostatek odpočinku každou noc. Omezte také příjem toxických látek obsažených v alkoholu i potravinách s vysokým obsahem přidaného cukru a průmyslově zpracovaným. 

Těšíme se na vás v našich Contours Fitness Clubech, kde pomáháme ženám k většímu zdraví i spokojenosti. Rádi vám také poradíme s vhodnou stravou a můžete využít i doplňkových služeb za členské ceny, jako jsou kosmetické služby a ošetření na snížení celulitidy. Více info na jednotlivých pobočkách. 

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.