Měření tělesného složení na přístroji Tanita

 Chcete-li se dozvědět více o tom, jak probíhá měření složení vašeho těla na úvodní lekci zdarma a poté každý měsíc během vašeho členství v Contours, jste správně v tomto článku.

     Na úvodní hodině v Contours, kam se můžete objednat ZDE a je zdarma, s vámi trenérka udělá vstupní analýzu, kde kromě rozboru vašich cílů, zdravotních omezení, motivace a životosprávy udělá také rozbor vašeho těla pomocí přístroje Tanita. Měření se pak opakuje jednou měsíčně během vašeho členství, aby byly černé na bílém vidět vaše výsledky, pokroky a lépe vám trenérka mohla doporučit, co je právě pro vás vhodné. Co si pod tímto měřením konkrétně představit?

     Tanita je sofistikovaná diagnostická váha. Budete trenérkou požádány o sdělení vašeho věku a výšky kvůli výpočtu některých údajů. Na přístroj se vstupuje bez bot a ponožek – naboso. Váha je před a po každém použití desinfikována včetně rukojetí.

     Měření na přístroji nijak necítíte a trvá jen několik vteřin. Pomocí bioimpedance (nepatrného elektrického proudu a odporu tělesných tkání) přístroj naměří a vypočítá velmi přesně následující hodnoty:

  • tělesnou hmotnost
  • BodyMassIndex – BMI – poměr výšky a hmotnosti
  • procento a hmotnost tělesného tuku v podkoží
  • procento tělesné vody a její distribuce ve svalech
  • procento a hmotnost aktivní svalové hmoty (včetně vniřních orgánů)
  • viscerální tuk (zdravotně nejrizikovější tuk v břišní dutině – ukládání zde se zvyšuje během a po menopauze)
  • hmotnost kostních minerálů (riziko osteoporózy – můžete pozitivně ovlivnit pravidelným posilováním a zdravou stravou)
  • bazální metabolismus (základní spotřeba energie vašeho těla v klidu – hodnota, pod kterou by neměl klesnout průměrný denní příjem ze stravy, aby nedocházelo ke zpomalení metabolismu. Čím více svalů máte, tím je hodnota vyšší a můžete více jíst a nepřibrat nebo rychleji spalovat tuk.)
  • metabolický věk (na kolik let se vaše tělo cítí)
  • rozdělení svalové hmoty na jednotlivých končetinách a trupu (k určení svalových dysbalancí a jednostranného přetěžování)

     Po změření přístrojem s vámi trenérka projde každou naměřenou hodnotu a okomentuje vám ji, abyste rozuměla dobře tomu, co to znamená. Ukáže vám škály hodnot a kde se nacházíte. Poradí vám co dělat, pokud je některá z hodnot jinde než v normálu a jak co nejrychleji a nejsnáze dosáhnout zlepšení. Upozorní také na zdravotní rizika spojená se zvýšenými hodnotami.

Kontraindikace měření:

     Vzhledem k velmi malým intenzitám proudu zpravidla tělo ani není schopné ho zaznamenat. Mezi kontraindikace měření nicméně patří kardiostimulátor, defibrilátor, těhotenství a větší kovové implantáty.

     Měření nemusí být přesné, pokud je prováděno během menstruace, po sportovním výkonu nebo pokud jste po vělkém tělesném nebo nervovém vypětí nebo po intoxikaci alkoholem nebo jinými návykovými látkami. Ideální měření je za stavu, kdy jste normálně napita, najezena a cítíte se dobře.

     Využijte bezplatné měření na přístroji Tanita v Contours na první lekci i pravidelně během členství a sledujte stav vašeho těla nejen tím, co vidíte navenek.

Sdílejte příběh

Získejte 7 dní cvičení v Contours ZDARMA​

Pořiďte si týdenní členství s trenérkou v hodnotě 590 Kč zcela zdarma. U nás zjistíte, jak můžete pálit kalorie dvakrát rychleji, než při jiném cvičení. Fakt to funguje – ověřeno členkami již od roku 2008.